Zdravé stravovanie

Poskytovanie zdravých jedál a výber trvalo udržateľných produktov je pre nás veľmi dôležité. Prevádzkujeme vlastnú kuchyňu a pečieme vlastný chlieb. Pri varení sa úplne vyhýbame polotovarom. Zostavujeme zdravý jedálny lístok a pri príprave jedál zohľadňujeme diétne požiadavky a potravinové intolerancie. Deti majú po celý deň k dispozícii zdravé a výživné jedlo (tj. desiatu, obed a olovrant). Snažíme sa nakupovať kvalitné potraviny, či už je to čerstvé sezónne ovocie a zelenina z miestnych fariem alebo čerstvé mäso z Rakúska a pri varení používame namiesto cukru med od lokálnych včelárov. 

Vzdelávaním k zdravým stravovacím návykom

V Brilliant Stars vynakladáme maximálne úsilie na to, aby sme našich študentov už od útleho veku naučili starať sa o vlastné telo a osvojiť si zdravé stravovacie návyky. Deti vzdelávame o zdravej výžive, ako aj o striedmosti vo všetkom. Podporujeme zdravý pohyb a cvičenie na čerstvom vzduchu. Deti zoznamujeme s novými druhmi korenia, zeleniny, ovocia a tiež s chutnými zdravými receptami.

Zdravé, etické a trvalo udržateľné potraviny

Na začiatku bolo pre nás veľmi dôležité dozvedieť sa čo najviac o lokálnych farmách, ktoré hospodária trvalo udržateľným spôsobom, aby sme ich následne mohli podporiť našimi pravidelnými objednávkami, ako napríklad Svet Bedničiek. Naše potraviny pochádzajú v maximálnej možnej miere priamo z ekologických fariem, a nie z veľkých supermarketov. Snažíme sa podávať „skutočné“ jedlo: organické, bez chemikálií, hormónov, antibiotík a pesticídov. Pokiaľ ide o nákupný proces, nakupujeme podľa možnosti vo veľkom a uprednostňujeme miestnych farmárov, aby sme minimalizovali uhlíkovú stopu a množstvo obalov. Vďaka správnemu plánovaniu sme schopní variť výživné a chutné jedlá a zároveň vytvárať minimálny potravinový odpad.

Spoznávanie rozmanitosti kultúr

Naše Medzinárodné dni sú medzi študentmi veľmi obľúbené. Ich cieľom je okrem iného aj  prehlbovanie inklúzie, rozmanitosti perspektív a pocitu spolupatričnosti. Pri tejto príležitosti vždy podávame kuchyňu prezentovanej krajiny. So študentmi a zamestnancami z viac ako 39 krajín tak máme čo ochutnávať!

Jedlá záhrada

V našej certifikovanej jedlej záhrade pestujeme potraviny ako hlávkový šalát, rukolu,  paradajky, jahody, rôzne bylinky a mnohé ďalšie. Raz za čas deti pomôžu s prípravou desiaty či olovrantu pre svojich spolužiakov. Naučia sa pri tom, odkiaľ potraviny pochádzajú, ako sa získavajú a tiež ako sa zdravo stravovať. Deťom sa snažíme ukázať, že rozhodnutia, ktoré urobia, majú vplyv na životné prostredie, či už ide o potraviny, ktoré si vyberajú alebo spôsob, akým ich nakupujú.

Radi sa podelíme o naše skúsenosti

O naše skúsenosti z tejto oblasti sa radi podelíme s ktoroukoľvek materskou či základnou školou alebo spoločnosťou, ktorá hľadá inšpiráciu alebo väčšiu zmenu. V prípade záujmu o konzultáciu nás, prosím, neváhajte kontaktovať na emailovej adrese office@brilliantstars.sk.

Kontaktujte nás

Pridajte sa k nám

Keď dieťa nastúpi do Brilliant Stars, celá jeho rodina sa stáva súčasťou dynamickej komunity.

Prijímací poriadok

Čo hovoria ľudia

Pamätáte si ešte tie vzrušene očká a hlad po nových vedomostiach a schopnostiach, ktoré sú pre škôlkarov tak typické? Pri hľadaní školy bolo naším hlavným kritériom to, aby si deti zachovali lásku k učeniu. Preto sme prišli do Brilliant Stars. A bola to dobrá voľba! Deti sa po prvom dni v škole pýtali, kedy môžu začať s matematikou. So zanietením sa venujú školským témam a prezentujú svoje zistenia svojmu okoliu, píšu krátke knihy, tešia sa na diskusiu o morálnych dilemách a aktuálnom dianí... Naše deti už majú 10 rokov a stále sa radi učia.
Brilliant Stars z celého srdca odporúčam všetkým rodičom, ktorí hľadajú vrelé a bezpečné školské prostredie. Moja dcéra chodila do škôlky tri roky vrátane predškolskej prípravy a odchádza z nej sebavedomá a pripravená na dalšie dobrodružstvo. Oddaný personál Brilliant Stars podporoval jej prirodzený talent a osobnosť a ukázal jej, koľko toho dokáže. Obzvlášť oceňujem dôraz Brilliant Stars na vzdelávanie zamerané na budovanie charakteru a úsilie, ktoré vynakladajú na to, aby svojim študentom vštepovali pocit zodpovednosti - za seba, svojich priateľov, blízkych a za svet okolo nich. Učebné osnovy a filozofia Brilliant Stars odomknú akademickú excelentnosť bez toho, aby sa zanedbali rovnako dôležité sociálne zručnosti a oddanosť komunite. Mali sme skúsenosti s inými, drahšími súkromnými školami v Bratislave, ale Brilliant Stars ich s ľahkosťou prekonáva …. to nám bude pri odchode zo Slovenska najviac chýbať.
Ďakujem za vynikajúcu spoluprácu v posledných 5 rokoch. Možnosť navštevovať Brilliant Stars bol ten najlepší začiatok vzdelávania našich detí, aký sme si mohli predstaviť. Počuť deti plynule rozprávať po anglicky pri ukončení materskej školy bolo veľkým úspechom. Keďže nie sme bilingválna rodina, považovali sme to za jeden z hlavných cieľov a vyšlo to. Na váš nadšený a motivovaný tím nám zostanú tie najlepšie spomienky. Vždy usmiaty, pripravený pomôcť a diskutovať či proaktívne informovať o deťoch. V neposlednom rade zdravá kuchyňa, čisté prostredie, knižnica, upravené priestory, učebné pomôcky a ihrisko… Brilliant Stars by mala byť považovaná za vzor pre ďalšie vzdelávacie inštitúcie!
Chcela by som poďakovať za všetko úsilie, ktoré ste vynaložili na to, aby ste nám uľahčili toto ťažké obdobie.Všetko bolo výborne zorganizované a ešte raz musím povedať, že som hrdá na to, že mám dieťa v tejto škole.
V Brilliant Stars mám dve deti a teší ma prístup celého personálu k ich starostlivosti a ich predškolskému vzdelávaniu. Obe moje deti prekvitajú pod ich akademickým, sociálnym a morálnym vedením. Moje staršie dieťa miluje Jolly Phonics (britský prístup k výučbe gramotnosti), bavia ho hodiny počítania, prírodovedy, umenia a hudby. Materská škola ponúka aj množstvo ďalších aktivít a má knižnicu. Avšak jedným z hlavných dôvodov, prečo som si vybrala túto materskú školu je ten, že riaditeľka je inšpiráciou pre všetkých - veľmi proaktívna, ústretová, praktická a zameraná na deti a na to, čo je pre nich najlepšie. Túto materskú školu môžem vrelo odporučiť a vzhľadom na vysoký štandard, ktorý majú nastavený, môžeme len očakávať, že ich nová pobočka v Stupave bude rovnako dobrá.
Myslím, že Brilliant Stars dáva deťom “aktívne učenie” a učitelia vedia, ako podporiť detskú zvedavosť. Vidím, že moje deti sú spokojné, pretože keď ich vyzdvihujem po škole, tak s veľkým úsmevom nevedia prestať hovoriť o tom, čo počas dňa robili.
Ďakujem Vám a celému Vášmu tímu za úžasnú prácu. Od začiatku na mňa zapôsobila flexibilita Vašich zamestnancov a rýchlosť, s akou sa Vám podarilo previesť celé učivo online.